Yaman Yener
October 18, 1946  - June 14, 2013 

 

Guest Book

Showing: 11-15 of 264
Melike H. Can said:   November 16, 2016 12:19 pm PST
Bu yıl Yaman Yener Anısı Vakfı’nın bursunu alan öğrenci olmaktan ötürü büyük onur duyuyorum. Ben ne yazık ki Yaman Hocamızı bizzat tanıma şansına erişemedim; ancak kendisini, akademik çalışmalarını, Türk öğrenciler için verdiği desteği, özellikle kız öğrencilerin eğitimine verdiği önemi, onun öğrencilerinden dinlemiş, öğrenmiştim. Değerli hocamız, birçok Türk öğrencinin elinden tuttuğu gibi, benim de hayatıma mucizevi bir sekilde dokunmuş oldu. Sadece çok başarılı çalışmalara imza atan bir bilim insanı olmakla kalmayıp yüzlerce öğrencinin ABD’de eğitim almasını sağlayarak onları bilim dünyasına kazandırmış, böylece hem ülkemizdeki, hem ABD’deki (özellikle Northeastern’daki) Türk öğrencilere ve akademisyenlere örnek olmuş ve olmaya devam etmektedir. İnanıyorum ki, Yaman Hocamızın yetiştirdiği ve/veya desteklediği, kendim de dahil olmak üzere, birçok Türk öğrenci ve akademisyen, onun bizlere gösterdiği yolda ilerleyip gelecek nesillere rehberlik ederek, onları bilimi daha ileriye taşıma konusunda destekleyerek Yaman Hocamızın anısını en anlamlı şekilde yaşatmaya devam edeceklerdir. Bu burs sayesinde eğitimime ve araştırmalarıma devam etme olanağı sağladıkları için öncelikle Demet Yener ve Zeynep Yener’e ve destek olan tüm bağışçılara çok teşekkür ediyorum.

Zeynep Yener said:   June 14, 2016 12:09 pm PST
Bugun ucuncu sene... ve "3" rakami bizim ugurlu rakamimiz! Bana herkez derdi ki zamanla hafifleyecek, kabulleneceksin, acilar daha azalacak. Evet belki zaman zaman kabullenmeye baslamis olabilirim... Ama ne yazik ki uc yil gecmis bile olsa yasadiklarimi, ogrendiklerimi, tecrubelerimi ve sorularimi hala seninle paylasmayi nasil ozluyorum, nasil da ihtiyacim var. Sanki yanimda olmadigin icin kararlarimi da sorguluyorum (ve boyle yaptigim icinde kendime kiziyorum!). Ruyalarima arada sirada giriyorsun ve konusabiliyoruz... ama bu yetmiyor bana. Zaman zaman ihtiyac duyuyorum senin beni akilica yonlendirmeni, benim kararlarima "aferin" demeni veya onaylamamani! Ve onaylamadigin zaman da kendimi savunmaya calismami! Fakat bunlarin hepsini icimden gecirdikden sonra bunlar da aklima geliyor... biliyorum ki ben ne yaparsam yapayim, nerede olursam olayim, ne kararlar verirsem vereyim, ne hatalar yaparsam yapayim... babam benim her zaman yanimda, arkamda, ve her zaman beni destekler. Cunku neden? Dedigin gibi "olaylar, durumlar surekli degisir... onemli olan sen nasil karsiliyorsun". Simdi annem ucakta, yanima geliyor ve nasil mutluyum. Bu ucuncu sene biraz da yeni bir baslangic bizim icin (ve basta dedigim gibi "3" bizim ugurlu rakamimiz... ne kadar entersan?). Sevgiyle ve mutlulukla karsilayacagim onu bir yandan seninle konusmaya, dertlesmeye ve sevinclerimi paylasmaya da devam ederken, biliyorum...

Demet Yener said:   June 14, 2016 5:05 am PST
Uc sene mi gecmis canim? Her sey daha dun gibi! ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Esinizi kaybettiginiz zaman, sadece sevdiginiz birini degil ama ayni zamanda hergun onunla birlikte gecirdiginiz hayati da kaybediyorsunuz. Ne kadar kuvvetli olursaniz olun bu kolay bir durum degil. Umarim zamanla hayat daha kolay bir hale girer, sevdiklerimizin bizi dusundugunu bilerek kendimizi daha kuvvetli ve rahat hissederiz. ~~~~~~~~~~~~~~ Herseye ragmen degistiremiyecegimiz gercek Zeynep ve benim seni cok ama cok sevdigimiz…

Tuğçe Kaşıkcı said:   May 16, 2016 11:22 am PST
Dear Professor, Today, I finished my Doctorate degree and I kept my promise to you. In this exhausting but very important journey, I can’t imagine what I would do without your support. I always felt your protective soul on me even after your passing. Now, if you let me, I would like to dedicate my studies to your name. From now on, I will do my best to pass the support that I received from you on to the future students. You are always in my heart and prayers, and I always will remember you with great love and respect. Thank you so much for everything.

Tuğçe Kaşıkcı said:   May 16, 2016 11:17 am PST
Değerli Yaman Hocam, Ben bugün size verdiğim bir sözü gerçekleştirdim ve doktoramı bitirdim. Bu yorucu fakat ulvi yolda, sizin desteğiniz olmadan ne yapardım bilemiyorum. Vefatınızdan sonra bile elinizi hep üzerimde hissettim. Eğer kabul ederseniz, bu çalışmamı size adamak istiyorum. Bundan sonraki hayatımda da sizden gördüğüm desteği gelecek nesillere aktarabilmek için elimden gelen herşeyi yapacağım. Her zaman kalbimde ve dualarımdasınız ve sizi her zaman büyük bir özlem ve saygıyla anıyorum. Her şey için çok teşekkür ederim.

Sign My Guest Book
Name:
Upon review and approval, this name will be posted online along with the message.
 
 
 
Email:
 
 
 
Message:
 
 
 
 

Website Builder